Echipele liceelor înscrise în concurs

Posted on 13 June 2011

11


ALBA-IULIA

echipa Colegiului National “Horia, Cloşca şi Crişan

  • Ana Drella
  • Paula Muntean
  • Laura Tătar Sabău

profesor coordonator Mioara Cerbu

echipa Colegiului Economic “D.P. Marţian

  • Valentina Selagea
  • Georgiana Petcu
  • Alina Crişan

profesor coordonator Adina Ghiuşan

moderator Klara Băieş, librar, Libraria Humanitas, Alba-Iulia

———————————————————————————

BRAŞOV

echipa Colegiului National “Dr. Ioan Meşotă

  • Raluca Andreea Turcu
  • Oana Comărniceanu
  • David Orţan

profesor coordonator Ion Dumitraşcu

echipa Colegiul Naţional “Andrei Şaguna

  • Ioana-Teodora Chiva
  • Miruna Buta
  • Andreea Dogar

profesor coordonator Ştefania Ciobanu

moderator Florin Ifrim, librar, Libraria OKIAN, Braşov

———————————————————————————

CLUJ

echipa Colegiului National “Emil Racoviţă

  • Ana Zastulka
  • Anda Suciu
  • Carina Vermesan

profesor coordonator Monica Columban

echipa Liceul Teoretic “Nicolae Bălcescu

  • Anamaria Alexandra Mihăilă
  • Anca Mădălina Dinea
  • Sorina Diana Moise

profesor coordonator Nicolae Berindeiu

moderatori Tamaş Morar şi Ştefania Ionel, librari, Libraria Humanitas Nicolae Steinhardt, Cluj

———————————————————————————
GALAȚI

echipa Colegiului National “Vasile Alecsandri

  • Luiza Cucu – clasa a X-a
  • Bristena Mantu – clasa a X-a
  • Iulia Grigoriu – clasa a X-a
  • Sînziana Săndică – clasa a X-a, rezervă
  • Alexandru Buruiană – clasa a X-a, rezervă

profesor coordonator Daniela Nistor

echipa Colegiul Naţional “Costache Negri

  • Sorina Iancu-clasa a XII-a
  • Bogdan Voiculescu – clasa a X-a
  • Irina Bălan – clasa a XI-a
  • Simona-Andra Dogaru – clasa a X-a, rezervă
  • Cosmin Filipoiu – clasa a X-a, rezervă
  • Bianca Aionoaiei – clasa a X-a, rezervă

profesor coordonator Cristina Ciobanu

moderator Jenica Ciubotaru, librar, Libraria Humanitas, Galați

———————————————————————————
ORADEA

echipa Colegiului National “Mihai Eminescu

  • Carla-Cinthia Domokos
  • Denisa Alexandra Han
  • Andreea-Claudia Les

profesori coordonatori Sorina Duică şi Adela Porge

echipa Colegiul Naţional “Emanuil Gojdu

  • Teodora Frăţilă
  • Vlad Lazăr
  • Ana-Maria Cotîrlea

profesori coordonatori Liliana Sonea şi Ciprian Sonea

moderator Bogdan Orsolya, librar, Libraria Humanitas Mircea Eiade, Oradea

———————————————————————————
PIATRA NEAMŢ

echipa Colegiului National “Petru Rareş

  • Mădălina Brais, clasa a X-a
  • Ioana Sărăcilă, calasa a X-a
  • Mihai Stafie, clasa a X-a

profesor coordonator  Lucian Strochi

echipa Colegiului National “Calistrat Hogaş

  • Ioana Adela Bivolaru, clasa a X-a
  • Ana-Nicoleta Grecu, clasa a X-a
  • Ilinca Tofan, clasa a X-a

profesor coordonator Cristina Niculăieş

moderator Dragoş Vatră, librar, Libraria Humanitas, Piatra Neamţ

———————————————————————————
PLOIEŞTI

echipa Colegiului National “Mihai Viteazul

  • Cerasela Rizea
  • Elena Popescu
  • Luiza Ana Maria Sult

profesor coordonator Dan Gulea

echipa Colegiului National “I.L. Caragiale

  • Teodor Eugen Anton, clasa a X-a
  • Alexandru Leuca, calasa a X-a
  • Cosmina Cercel, clasa a X-a

profesor coordonator Violeta Mihai

moderator Ruxandra Ungureanu, librar, Libraria Humanitas, Ploieşti

———————————————————————————

RÂMNICU VÂLCEA

echipa Colegiului National “Alexandru Lahovari

  • Ioana Boştenaru
  • Evelina Miu
  • Denisa Miu

profesor coordonator Amalia Istrate

echipa Colegiului National “Mircea cel Bătrân

  • Mihai Bărzescu
  • Constantin Matei
  • Emilia Ştefania Mocan

profesor coordonator Geanina Oprea

moderator Elena Isabelle Teodorescu, librar, Libraria Humanitas Virgil Ierunca, Râmnicu Vâlcea

———————————————————————————
SIBIU
echipa Colegiului National “Octavian Goga

  • Andreea Popa , clasa a IX-a
  • Ana-Maria Fleaca , clasa a IX-a
  • Diana Cojocaru , clasa a XI-a
  • Vlad Bogveratze, clasa a IX-a, rezervă

profesori coordonatori Lidia Pirca şi  Andra Tischer

echipa Colegiului National “Gheorghe Lazăr”    ABANDON

  • Denisa Mitu , clasa a X-a
  • Viorel Olariu , clasa a XI-a
  • Paul Vacariu, clasa a XI-a
  • Vlad Pojoga, clasa a XI-a, rezervă

profesor coordonator Dorin Bunău

moderator Marian Coman, librar, Libraria Humanitas Constantin Noica, Sibiu

———————————————————————————

BUCUREŞTI

echipa Colegiului National “Grigore Moisil

  • Patricia Matei
  • Cristina Stanciu
  • Violeta Mititelu
  • Oana Zvanciu, rezervă

profesor coordonator Ioana Triculescu

echipa Colegiului National “Spiru Haret

  • Andreea Gabriela Grigore
  • Andreea Valentina Negoiţă
  • Imbri Miruna
  • Elena Alexandru Popa, rezervă

profesor coordonator Ioana Dumitru

moderator Răzvan Purcărea, librar, Libraria Humanitas Kretzulescu

………………………………………………………………………………………………………………….

echipa Colegiului National “I.L.Caragiale

  • Diana Marcu
  • Ruxandra Konradi
  • Andra Stănciuloiu

profesor coordonator Mioara Colţea

echipa Colegiului National “George Coşbuc

  • Diana Trăsnea
  • Liana Stoica
  • Ruxandra Cîrciu

profesori coordonatori Anemaria Cîrlan şi Alina Motea

moderator Mădălina Bucşa, editura Humanitas



Tagged: