Echipele înscrise în etapa a doua:

Posted on 29 November 2011

2


ALBA-IULIA

Colegiul Economic “D.P. Marţian” -locul 5 în clasamentul naţional,  gazda acestei etape

  • Valentina Selagea
  • Georgiana Petcu
  • Alina Crişan

profesor coordonator Adina Ghiuşan

Colegiul National “Horea, Cloşca şi CrişanABANDON

locul 11 în clasamentul naţional

  • Ana Drella
  • Paula Muntean
  • Laura Tătar Sabău

profesor coordonator Mioara Cerbu

moderator Klara Băieş, librar, Libraria Humanitas, Alba-Iulia

———————————————————————————

BRAŞOV

Colegiul National “Dr. Ioan Meşotă – locul 1 în clasamentul naţional

  • Raluca Andreea Turcu
  • Oana Comărniceanu
  • David Orţan

profesor coordonator Ion Dumitraşcu

Colegiul Naţional “Andrei Şaguna – locul 6 în clasamentul naţional, gazda acestei etape

  • Ioana Chiva
  • Iulia Nistor
  • Ruxandra Pomana

profesor coordonator Ştefania Ciobanu

moderator Florin Ifrim, librar, Libraria OKIAN, Braşov

———————————————————————————

CLUJ

Colegiul National “Emil Racoviţă – locul 6 în clasamentul naţional, gazda acestei etape

  • Ana Zastulka
  • Anda Suciu
  • Carina Vermesan

profesori coordonatori Monica Columban, Manuela Galea

Colegiul Naţional “Nicolae Bălcescu” – locul 4 în clasamentul naţional

  • Vlad Colţea
  • Diana Gherman
  • Andrei Moldovanu

profesor coordonator Nicolae Berindeiu

moderator Laura Man, librar, Libraria Humanitas Nicolae Steinhardt, Cluj

———————————————————————————
GALAȚI

Colegiul National “Vasile Alecsandri” – locul 6 în clasamentul naţional, gazda acestei etape

  • casandra Petrea – clasa a X-a
  • Natalia Lupoae – clasa a X-a
  • Alexandra Amortila – clasa a X-a

profesor coordonator Daniela Nistor

Colegiul Naţional “Costache Negri” – locul 11 în clasamentul naţional

  • Irina Bălan – clasa a XI-a
  • Bogdan Voiculescu – clasa a X-a
  • Cosmin Filipoiu – clasa a X-a

profesor coordonator Cristina Ciobanu

moderator Mirela Spanache , librar, Libraria Humanitas, Galați

———————————————————————————
ORADEA

Colegiul National “Mihai Eminescu – locul 8 în clasamentul naţional

  • Carla-Cinthia Domokos
  • Denisa Alexandra Han
  • Andreea-Claudia Les

profesori coordonatori Sorina Duică şi Adela Porge

Colegiul Naţional “Emanuil Gojdu” – locul 2 în clasamentul naţional, gazda acestei etape

  • Teodora Frăţilă
  • Vlad Lazăr
  • Ana-Maria Cotîrlea

profesori coordonatori Liliana Sonea şi Ciprian Sonea

moderator Claudia Rogojan, librar, Libraria Humanitas Mircea Eiade, Oradea

———————————————————————————
PIATRA NEAMŢ

Colegiul National “Petru Rareş – locul 11 în clasamentul naţional, gazda acestei etape

  • Mădălina Brais, clasa a X-a
  • Ioana Sărăcilă, calasa a X-a
  • Mihai Stafie, clasa a X-a

profesor coordonator  Lucian Strochi

Colegiul National “Calistrat Hogaş – locul 9 în clasamentul naţional

  • Ioana Adela Bivolaru, clasa a X-a
  • Ana-Nicoleta Grecu, clasa a X-a
  • Ilinca Tofan, clasa a X-a

profesor coordonator Cristina Niculăieş

moderator Dragoş Vatră, librar, Libraria Humanitas, Piatra Neamţ

———————————————————————————
PLOIEŞTI

Colegiul National “Mihai Viteazul – locul 2 în clasamentul naţional, gazda acestei etape

  • Cerasela Rizea
  • Elena Popescu
  • Luiza Ana Maria Sult

profesor coordonator Dan Gulea

Colegiul National “I.L. Caragiale – locul 8 în clasamentul naţional

  • Teodor Eugen Anton, clasa a X-a
  • Alexandru Leuca, calasa a X-a
  • Cosmina Cercel, clasa a X-a

profesor coordonator Violeta Mihai

moderator Ruxandra Ungureanu, librar, Libraria Humanitas, Ploieşti

———————————————————————————

RÂMNICU VÂLCEA

Colegiul National “Alexandru Lahovari – locul 3 în clasamentul naţional, gazda acestei etape

  • Ioana Boştenaru
  • Evelina Miu
  • Denisa Miu

profesor coordonator Amalia Istrate

Colegiul National “Mircea cel Bătrân – locul 10 în clasamentul naţional

  • Andreea Oprinescu Mădularu
  • Cătălin Andrei Ilie
  • Serafim Coban

profesor coordonator Geanina Oprea

moderator Elena Isabelle Teodorescu, librar, Libraria Humanitas Virgil Ierunca, Râmnicu Vâlcea

———————————————————————————
SIBIU
Colegiul National “Octavian Goga” – locul 2 în clasamentul naţional

  • Andreea Popa , clasa a IX-a
  • Ana-Maria Fleaca , clasa a IX-a
  • Diana Cojocaru , clasa a XI-a
  • Vlad Bogveratze, clasa a IX-a, rezervă

profesori coordonatori Lidia Pirca şi  Andra Tischer

Colegiul National “Gheorghe Lazăr”    ABANDON

  • Denisa Mitu , clasa a X-a
  • Viorel Olariu , clasa a XI-a
  • Paul Vacariu, clasa a XI-a
  • Vlad Pojoga, clasa a XI-a, rezervă

profesor coordonator Dorin Bunău

moderator Marian Coman, librar, Libraria Humanitas Constantin Noica, Sibiu

———————————————————————————

BUCUREŞTI

Colegiul National “Grigore Moisil” – locul 8 în clasamentul naţional, gazda acestei etape

  • Patricia Matei
  • Cristina Stanciu
  • Violeta Mititelu
  • Oana Zvanciu, rezervă

profesor coordonator Ioana Triculescu

Colegiul National “Spiru Haret – locul 4 în clasamentul naţional

  • Iulia Pascu
  • Patricia Mihalache
  • Patricia Oprisanescu
  • Miruna Pioara, rezervă

profesor coordonator Ioana Dumitru

moderator Răzvan Purcărea, librar, Libraria Humanitas Kretzulescu

………………………………………………………………………………………………………………….

Colegiul National “I.L.Caragiale – locul 2 în clasamentul naţional

  • Diana Marcu
  • Ruxandra Konradi
  • Andra Stănciuloiu

profesor coordonator Mioara Colţea

 Colegiul National “George Coşbuc– locul 7 în clasamentul naţional, gazda acestei etape

  • Diana Trăsnea
  • Liana Stoica
  • Ruxandra Cîrciu

profesori coordonatori Anemaria Cîrlan şi Alina Motea

moderator Mădălina Bucşa, editura Humanitas