Echipele înscrise în cea de-a patra etapă

Posted on 9 April 2012

1


ALBA-IULIA

Colegiul Economic “D.P. Marţian” -locul 4 în clasamentul naţional

  • Emma Milka
  • Denisa Popa
  • Andreea Constantea

profesor coordonator Adina Ghiuşan

moderator Klara Băieş, librar, Libraria Humanitas, Alba-Iulia

———————————————————————————

BRAŞOV

Colegiul National “Dr. Ioan Meşotă – locul 3 în clasamentul naţional

  • Raluca Andreea Turcu
  • Oana Comărniceanu
  • David Orţan

profesor coordonator Ion Dumitraşcu

Colegiul Naţional “Andrei Şaguna – locul 5 în clasamentul naţional, gazda acestei etape

  • Ioana Chiva
  • Iulia Nistor
  • Ruxandra Pomană

profesor coordonator Ştefania Ciobanu

moderator Florin Ifrim, librar, Libraria OKIAN, Braşov

———————————————————————————

CLUJ

Colegiul National “Emil Racoviţă – locul 11 în clasamentul naţional, gazda acestei etape

  • Ana Jastulka
  • Ioana Bechet
  • Cristina Fogaş

profesori coordonatori Monica Columban, Manuela Galea

Colegiul Naţional “Nicolae Bălcescu” – locul 6 în clasamentul naţional

  • Andrei Moldovanu
  • Plic-Borza Tudor
  • Alexandru Paul Coroian

profesor coordonator Nicolae Berindeiu

moderator Laura Man, librar, Libraria Humanitas Nicolae Steinhardt, Cluj

———————————————————————————
GALAȚI

Colegiul National “Vasile Alecsandri” – locul 15 în clasamentul naţional,

  • Elena Luiza Cucu
  • Cristina Mazaroaie
  • Adrian Alexandru Buruiana

profesor coordonator Daniela Nistor

Colegiul Naţional “Costache Negri” – locul 17 în clasamentul naţional, gazda acestei etape

  • Irina Bălan
  • Bogdan Voiculescu
  • Gabriel Dimofte

profesor coordonator Cristina Ciobanu

moderator Mirela Spanache , librar, Libraria Humanitas, Galați

———————————————————————————
ORADEA

Colegiul National “Mihai Eminescu – locul 9 în clasamentul naţional

  • Alon Vigdorovits
  • Sabina Trifa
  • Răzvan Crişan

profesori coordonatori Sorina Duică şi Adela Porge

Colegiul Naţional “Emanuil Gojdu” – locul 1 în clasamentul naţional , gazda acestei etape

  • Teodora Frăţilă
  • Vlad Lazăr
  • Ana-Maria Cotîrlea

profesori coordonatori Liliana Şonea şi Ciprian Şonea

moderator Claudia Rogojan, librar, Libraria Humanitas Mircea Eiade, Oradea

———————————————————————————
PIATRA NEAMŢ

Colegiul Naţional “Petru Rareş – locul 12 în clasamentul naţional

  • Mădălina Braeş
  • Ioana Sărăcilă
  • Magdalena Mutu

profesor coordonator  Lucian Strochi

Colegiul National “Calistrat Hogaş – locul 18 în clasamentul naţional, gazda acestei etape

  • Ioana Adela Bivolaru
  • Iolanda Grecu
  • Ilinca Tofan

profesor coordonator Cristina Niculăieş

moderator Dragoş Vatră, librar, Libraria Humanitas, Piatra Neamţ

———————————————————————————

RÂMNICU VÂLCEA

Colegiul National “Alexandru Lahovari – locul 10 în clasamentul naţional, gazda acestei etape

  • Ioana Boştenaru
  • Evelina Miu
  • Ioana Stoica

profesor coordonator Amalia Istrate

Colegiul National “Mircea cel Bătrân – locul 16 în clasamentul naţional

  • Mihai Bârzescu
  • Mihaela Zotica
  • Mădălina Papoiu

profesor coordonator Adrian Luca

moderator Elena Isabelle Teodorescu, librar, Libraria Humanitas Virgil Ierunca, Râmnicu Vâlcea

———————————————————————————
SIBIU
Colegiul National “Octavian Goga” – locul 2 în clasamentul naţional

  • Andreea Popa
  • Ana-Maria Fleaca
  • Diana Cojocaru

profesori coordonatori Lidia Pirca şi  Andra Tischer

moderator Marian Coman, librar, Libraria Humanitas Constantin Noica, Sibiu

———————————————————————————

BUCUREŞTI

Colegiul National “Grigore Moisil” – locul 13 în clasamentul naţional, gazda acestei etape

  • Patricia Matei
  • Cristina Stanciu
  • Violeta Mititelu

profesor coordonator Ioana Triculescu

Colegiul National “Spiru Haret – locul 14 în clasamentul naţional

  • Andreea Gabriela Grigore
  • Elena Popa Alexandru
  • Andreea Negoiţă

profesor coordonator Ioana Dumitru

moderator Răzvan Purcărea, librar, Libraria Humanitas Kretzulescu

………………………………………………………………………………………………………………….

Colegiul National “I.L.Caragiale – locul 8  în clasamentul naţional

  • Cristina Drakne
  • Diana Marcu
  • Andra Stănciuloiu

profesor coordonator Mioara Colţea

 Colegiul National “George Coşbuc– locul 11 în clasamentul naţional, gazda acestei etape

  • Diana Trăsnea
  • Liana Stoica
  • Alexandra Duică

profesori coordonatori Anemaria Cîrlan şi Alina Motea

moderator Mădălina Bucşa, editura Humanitas

………………………………………………..

C.  N. “Horea, Cloşca şi Crişan, profesor coordonator Mioara Cerbu, Alba Iulia – ABANDON

C. N. “Mihai Viteazul“, profesor coordonator Dan Gulea, PloieştiABANDON

C. N.I.L. Caragiale, profesor coordonator Violeta Mihai, Ploieşti ABANDON
C.N. “Gheorghe Lazăr” ,  profesor coordonator Dorin Bunău, Sibiu –  ABANDON