A doua ediţie a concursului, 2012-2013, Rezultatele primei editii

Componența echipelor înscrise în prima etapă a celei de-a doua ediții a Concursului Humanitas în licee

BRAŞOV

Colegiul National “Dr. Ioan Meşotă“- gazda acestei etape

  • Beatrice Bezdadea
  • Scurtu Thea
  • Stoicanescu Mihaela

profesor coordonator Evelina Circiu

Colegiul Naţional “Andrei Şaguna“

  • Chiva Ioana – Teodora
  • Duta Sonia
  • Chitac Ruxandra Georgiana

profesor coordonator Adrian Sandu

moderator Florin Ifrim, librar, Libraria OKIAN, Braşov

–––––––––––––––––––––––

BUCUREŞTI

Liceul Teoretic „Dante Alighieri” –  gazda acestei etape

  • Tanase Ana-Maria
  • Tanasa Teodora
  • Avram Roxana
  • Dan Maria, rezerva

Profesor coordonator Valentina Liurca

Colegiul National “I.L.Caragiale

  • Cristina Dragne
  • Andreea Busoiu
  • Daniela Racovita

profesor coordonatori Mioara Colţea, Delia Dumitriu

moderator Mădălina Bucşa, editura Humanitas

–––––––––––––––––

Colegiul German „Goethe” – gazda acestei etape

  • Valentin Mihai Rosoiu
  • Andrei Costinescu
  • Bianca Hotoboc
profesori coordonatori Ramona Pap si Camelia Neagu

Colegiul National “Spiru Haret“

  • Grigore Andreea Gabriela
  • Jipa Ana-Maria Cristina
  • Enescu Alexandra

profesor coordonator Ioana Dumitru

moderator Iustina Croitoru, editura Humanitas

––––––––––––––––––––

Colegiul National “Grigore Moisil” –gazda acestei etape

  • Ene Claudia
  • Niculescu Aruna
  • Crișan Alexandru

profesor coordonator Ioana Triculescu

Colegiul Național “Gh. Șincai”

  • Anton Marina Alexandra
  • Botea Mihaela Adriana
  • Istim Livia Andreea

profesor coordonator Mălina Timofanovici

moderator Raluca Popescu, editura Humanitas

———————————————————————————

CLUJ

Colegiul Naţional “Nicolae Bălcescu” gazda acestei etape

  • Bălănean Dana
  • Tarța Adela
  • Lehene Sorana

profesor coordonator Nicolae Berindeiu

Colegiul National “Emil Racoviţă“

  • Anda Tatomir
  • Ana Gheorghe-Milea
  • Diana Moldovan

profesori coordonatori Monica Columban

moderator Laura Man, librar, Libraria Humanitas Nicolae Steinhardt, Cluj

———————————————————————————
GALAȚI

Colegiul National “Vasile Alecsandri” – gazda acestei etape

  • Amorțilă Alexandra
  • Damian Lorena
  • Lescae Bianca
  • Petrea Casandra, rezervă

profesor coordonator Daniela Nistor

Colegiul Naţional “Costache Negri”

  • Corciovei Andreea
  • Mațoianu Georgiana
  • Borșan Ionela

profesor coordonator Elvira Alexandrescu

moderator Dana Radu , librar, Libraria Humanitas, Galați

———————————————————————————

IAȘI

Colegiul National “Mihai Eminescu“

  • Alexandra Elsa Nicolae
  • Cristiana Elena Frunza
  • Aditi Anamaria Gheran
profesor coordonator Miruna Bostan
moderator  Ioana Geanta, librar, Libraria Humanitas Iasi Felicia

……………………………………………………………………….
ORADEA

Colegiul National “Mihai Eminescu“ – gazda acestei etape

  • Vigdorovits Alon
  • Razvan Crisan
  • Sabina Trifa

profesori coordonatori Sorina Duică şi Adela Porge

Colegiul Naţional “Emanuil Gojdu” 

  • Teodora Frăţilă
  • Vlad Lazăr
  • Ana-Maria Cotîrlea

profesori coordonatori Liliana Şonea şi Ciprian Şonea

moderator Claudia Rogojan, librar, Libraria Humanitas Mircea Eiade, Oradea

———————————————————————————
PIATRA NEAMŢ

Colegiul National “Calistrat Hogaş“ -gazda acestei etape

  • Constantinescu Nicoleta
  • Nutu Irina
  • Grecu Iolanda

profesor coordonator Cristina Niculăeş

Colegiul Naţional “Petru Rareş“

  • Roibu Andrei Caludiu
  • Vasiliec Ioana
  • Zoita Elena

profesor coordonator  Lucian Iordachescu

moderator Dragoş Vatră, librar, Libraria Humanitas, Piatra Neamţ

———————————————————————————

PLOIEȘTI

Colegiul Național I. L. Caragiale –gazda acestei etape

  • Petcu Ioana
  • Orbu Ana-Maria
  • Neacsu Mihael

profesor coordonator Violeta Mihai

Colegiul Național „Alexandru Ioan Cuza”

  • Ioana Tudor
  • Ana Maria Gheorghe
  • Stefania Tatu

profesor coordonator Irina Săvuța

moderator Alexandru , librar, Librăria Humanitas Ploiești

–––––––––––––––––––––-

RÂMNICU VÂLCEA

Colegiul National “Alexandru Lahovari“ -gazda acestei etape

  • Popescu Ileana Gabriela
  • Cremene Bianca
  • Grigorescu Diana

profesor coordonator Amalia Istrate,  prof. Isabella Ionita, dir. Adj.

Colegiul National “Mircea cel Bătrân“

  • Bobeanu Andrada
  • Mazilu Andreea Raluca
  • Aparaschivei Ionut

profesor coordonator Geanina Oprea

moderator Elena Isabelle Teodorescu, librar, Libraria Humanitas Virgil Ierunca, Râmnicu Vâlcea

———————————————————————————
SIBIU

Colegiul Național „Samuel von Brukenthal”

  • Moja Adelina
  • Gâvan Luana
  • Oltean Andrei

profesor coordonator Simona Radu

Colegiul Național Octavian Goga”

  • Ienciu Isabella
  • Gutu Daiana
  • Pirca Ana Maria
  • Nistor Dariana, rezerva

profesori coordonatori Lidia Pirca şi  Andra Tischer

moderator Vladimir Barbu, librar, Libraria Humanitas Constantin Noica, Sibiu

––––––––––––––––––––––-

TIMIȘOARA

Colegiul Național Constantin Diaconovici Loga                       
                              

  • Ludescher Klaus-Andreas
  • Mutiu Felix
  • Slovenski Tomislav          

profesor coordonator Florentina Leucuția

Colegiul NaționalBănățean

  • Pavlov Snejana
  • Pasca Roxana Issabela
  • Condor Tudor

profesor coordonator Claudia Timofte

moderator Stelian Bobarsc, librar, Libraria HUMANITAS Emil Cioran  Timișoara

––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Anunțuri

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s