Componența echipelor înscrise în prima etapă a celei de-a doua ediții a Concursului Humanitas în licee

Posted on 14 October 2012

0


BRAŞOV

Colegiul National “Dr. Ioan Meşotă“- gazda acestei etape

  • Beatrice Bezdadea
  • Scurtu Thea
  • Stoicanescu Mihaela

profesor coordonator Evelina Circiu

Colegiul Naţional “Andrei Şaguna“

  • Chiva Ioana – Teodora
  • Duta Sonia
  • Chitac Ruxandra Georgiana

profesor coordonator Adrian Sandu

moderator Florin Ifrim, librar, Libraria OKIAN, Braşov

———————————————————————

BUCUREŞTI

Liceul Teoretic “Dante Alighieri” –  gazda acestei etape

  • Tanase Ana-Maria
  • Tanasa Teodora
  • Avram Roxana
  • Dan Maria, rezerva

Profesor coordonator Valentina Liurca

Colegiul National “I.L.Caragiale

  • Cristina Dragne
  • Andreea Busoiu
  • Daniela Racovita

profesor coordonatori Mioara Colţea, Delia Dumitriu

moderator Mădălina Bucşa, editura Humanitas

—————————————————

Colegiul German “Goethe” – gazda acestei etape

  • Valentin Mihai Rosoiu
  • Andrei Costinescu
  • Bianca Hotoboc
profesori coordonatori Ramona Pap si Camelia Neagu

Colegiul National “Spiru Haret“

  • Grigore Andreea Gabriela
  • Jipa Ana-Maria Cristina
  • Enescu Alexandra

profesor coordonator Ioana Dumitru

moderator Iustina Croitoru, editura Humanitas

———————————————————–

Colegiul National “Grigore Moisil” –gazda acestei etape

  • Ene Claudia
  • Niculescu Aruna
  • Crișan Alexandru

profesor coordonator Ioana Triculescu

Colegiul Național “Gh. Șincai”

  • Anton Marina Alexandra
  • Botea Mihaela Adriana
  • Istim Livia Andreea

profesor coordonator Mălina Timofanovici

moderator Raluca Popescu, editura Humanitas

———————————————————————————

CLUJ

Colegiul Naţional “Nicolae Bălcescu” gazda acestei etape

  • Bălănean Dana
  • Tarța Adela
  • Lehene Sorana

profesor coordonator Nicolae Berindeiu

Colegiul National “Emil Racoviţă“

  • Anda Tatomir
  • Ana Gheorghe-Milea
  • Diana Moldovan

profesori coordonatori Monica Columban

moderator Laura Man, librar, Libraria Humanitas Nicolae Steinhardt, Cluj

———————————————————————————
GALAȚI

Colegiul National “Vasile Alecsandri” – gazda acestei etape

  • Amorțilă Alexandra
  • Damian Lorena
  • Lescae Bianca
  • Petrea Casandra, rezervă

profesor coordonator Daniela Nistor

Colegiul Naţional “Costache Negri”

  • Corciovei Andreea
  • Mațoianu Georgiana
  • Borșan Ionela

profesor coordonator Elvira Alexandrescu

moderator Dana Radu , librar, Libraria Humanitas, Galați

———————————————————————————

IAȘI

Colegiul National “Mihai Eminescu“

  • Alexandra Elsa Nicolae
  • Cristiana Elena Frunza
  • Aditi Anamaria Gheran
profesor coordonator Miruna Bostan
moderator  Ioana Geanta, librar, Libraria Humanitas Iasi Felicia

……………………………………………………………………….
ORADEA

Colegiul National “Mihai Eminescu“ – gazda acestei etape

  • Vigdorovits Alon
  • Razvan Crisan
  • Sabina Trifa

profesori coordonatori Sorina Duică şi Adela Porge

Colegiul Naţional “Emanuil Gojdu” 

  • Teodora Frăţilă
  • Vlad Lazăr
  • Ana-Maria Cotîrlea

profesori coordonatori Liliana Şonea şi Ciprian Şonea

moderator Claudia Rogojan, librar, Libraria Humanitas Mircea Eiade, Oradea

———————————————————————————
PIATRA NEAMŢ

Colegiul National “Calistrat Hogaş“ -gazda acestei etape

  • Constantinescu Nicoleta
  • Nutu Irina
  • Grecu Iolanda

profesor coordonator Cristina Niculăeş

Colegiul Naţional “Petru Rareş“

  • Roibu Andrei Caludiu
  • Vasiliec Ioana
  • Zoita Elena

profesor coordonator  Lucian Iordachescu

moderator Dragoş Vatră, librar, Libraria Humanitas, Piatra Neamţ

———————————————————————————

PLOIEȘTI

Colegiul Național I. L. Caragiale –gazda acestei etape

  • Petcu Ioana
  • Orbu Ana-Maria
  • Neacsu Mihael

profesor coordonator Violeta Mihai

Colegiul Național “Alexandru Ioan Cuza”

  • Ioana Tudor
  • Ana Maria Gheorghe
  • Stefania Tatu

profesor coordonator Irina Săvuța

moderator Alexandru , librar, Librăria Humanitas Ploiești

—————————————————————-

RÂMNICU VÂLCEA

Colegiul National “Alexandru Lahovari“ -gazda acestei etape

  • Popescu Ileana Gabriela
  • Cremene Bianca
  • Grigorescu Diana

profesor coordonator Amalia Istrate,  prof. Isabella Ionita, dir. Adj.

Colegiul National “Mircea cel Bătrân“

  • Bobeanu Andrada
  • Mazilu Andreea Raluca
  • Aparaschivei Ionut

profesor coordonator Geanina Oprea

moderator Elena Isabelle Teodorescu, librar, Libraria Humanitas Virgil Ierunca, Râmnicu Vâlcea

———————————————————————————
SIBIU

Colegiul Național „Samuel von Brukenthal”

  • Moja Adelina
  • Gâvan Luana
  • Oltean Andrei

profesor coordonator Simona Radu

Colegiul Național Octavian Goga”

  • Ienciu Isabella
  • Gutu Daiana
  • Pirca Ana Maria
  • Nistor Dariana, rezerva

profesori coordonatori Lidia Pirca şi  Andra Tischer

moderator Vladimir Barbu, librar, Libraria Humanitas Constantin Noica, Sibiu

——————————————————————-

TIMIȘOARA

Colegiul Național Constantin Diaconovici Loga                       
                              

  • Ludescher Klaus-Andreas
  • Mutiu Felix
  • Slovenski Tomislav          

profesor coordonator Florentina Leucuția

Colegiul NaționalBănățean

  • Pavlov Snejana
  • Pasca Roxana Issabela
  • Condor Tudor

profesor coordonator Claudia Timofte

moderator Stelian Bobarsc, librar, Libraria HUMANITAS Emil Cioran  Timișoara

———————————————————————————————————–