A doua ediţie a concursului, 2012-2013

Componența echipelor înscrise în a doua etapă a celei de-a doua ediții a Concursului Humanitas in licee

BRAŞOV

Colegiul National “Dr. Ioan Meşotă“-

  • Similie Mara
  • Scurtu Thea
  • Stoicanescu Mihaela

profesor coordonator Evelina Circiu

Colegiul Naţional “Andrei Şaguna“ – gazda acestei etape

  • Chiva Ioana – Teodora
  • Duta Sonia
  • Chitac Ruxandra Georgiana

profesor coordonator Adrian Sandu

moderator Florin Ifrim, librar, Libraria OKIAN, Braşov

BUCUREŞTI

Liceul Teoretic „Dante Alighieri” – 

  • Tanase Ana-Maria
  • Dan Maria
  • Avram Roxana
  • Tanasa Teodora – rezerva

Profesor coordonator Valentina Liurca

Colegiul National “I.L.Caragiale  – gazda acestei etape

  • Cristina Dragne
  • Larisa Stroe
  • Andreea Tudor

profesor coordonatori Mioara Colţea, Delia Dumitriu

moderator Mădălina Bucşa, editura Humanitas

–––––––––––––––––

Colegiul German „Goethe”

  • Andrei Bubeneck
  • Andrei Costinescu
  • Bianca Hotoboc
profesori coordonatori Ramona Pap si Camelia Neagu

Colegiul National “Spiru Haret“ – gazda acestei etape

  • Dumitru Răzvan Ionuţ
  • Candet Andrei
  • Enescu Alexandra

profesor coordonator Ioana Dumitru

moderator Iustina Croitoru, editura Humanitas

––––––––––––––––––––

Colegiul National “Grigore Moisil”

  • Abăluţă David
  • Bîrsăşteanu Bogdan
  • Crișan Alexandru

profesor coordonator Simona Buiu,Ioana Triculescu

Colegiul Național “Gh. Șincai” – gazda acestei etape

  • Anton Marina Alexandra
  • Botea Mihaela Adriana
  • Istim Livia Andreea

profesor coordonator Mălina Timofanovici

moderator Raluca Popescu, editura Humanitas

———————————————————————————

CLUJ

Colegiul Naţional “Nicolae Bălcescu”

  • Plic-Borza Tudor
  • Buiga Victor
  • Coroian Paul

profesor coordonator Nicolae Berindeiu

Colegiul National “Emil Racoviţă“ – gazda acestei etape

  • Anda Tatomir
  • Ana Gheorghe-Milea
  • Diana Moldovan

profesori coordonatori Monica Columban

moderator Daniel Prindii-Apetrii, librar, Libraria Humanitas Nicolae Steinhardt, Cluj

———————————————————————————
GALAȚI

Colegiul National “Vasile Alecsandri”

  • Arsene Alexandra
  • Rusu Alexandra
  • Tudor Bettina
  • Coman Matei, rezervă

profesor coordonator Daniela Nistor

Colegiul Naţional “Costache Negri” – gazda acestei etape

  • Mațoianu Georgiana
  • Dimofte Gabriel
  • Clisu Dorin

profesor coordonator Elvira Alexandrescu şi Dan Voiculescu

moderator Dana Radu , librar, Libraria Humanitas, Galați

———————————————————————————

IAȘI

Colegiul National “Mihai Eminescu“

  • Alexandra Elsa Nicolae
  • Cristiana Elena Frunza
  • Aditi Anamaria Gheran
profesor coordonator Miruna Bostan
moderator  Ioana Geanta, librar, Libraria Humanitas Iasi Felicia

……………………………………………………………………….
ORADEA

Colegiul National “Mihai Eminescu

  • Vigdorovits Alon
  • Razvan Crisan
  • Sabina Trifa

profesori coordonatori Sorina Duică şi Adela Porge

Colegiul Naţional “Emanuil Gojdu” gazda acestei etape

  • Teodora Frăţilă
  • Vlad Lazăr
  • Ana-Maria Cotîrlea

profesori coordonatori Liliana Sonea şi Ciprian Sonea

moderator Claudia Rogojan, librar, Libraria Humanitas Mircea Eiade, Oradea

———————————————————————————
PIATRA NEAMŢ

Colegiul National “Calistrat Hogaş“ -gazda acestei etape

  • Constantinescu Nicoleta
  • Eva Todica
  • Grecu Iolanda

profesor coordonator Cristina Niculăeş

Colegiul Naţional “Petru Rareş“

  • Beleut Ovidiu
  • Vasiliec Ioana
  • Zoita Elena

profesor coordonator  Lucian Iordăchescu

moderator Dragoş Vatră, librar, Libraria Humanitas, Piatra Neamţ

———————————————————————————

PLOIEȘTI

Colegiul Național I. L. Caragiale 

  • Petcu Ioana
  • Orbu Ana-Maria
  • Neacsu Mihael

profesor coordonator Violeta Mihai

Colegiul Național „Alexandru Ioan Cuza” gazda acestei etape

  • Ioana Tudor
  • Ana Maria Gheorghe
  • Stefania Tatu

profesor coordonator Irina Săvuța

moderator Alexandru , librar, Librăria Humanitas Ploiești

–––––––––––––––––––––-

RÂMNICU VÂLCEA

Colegiul National “Alexandru Lahovari“

  • Popescu Ileana Gabriela
  • Roşca Elena Ştefania
  • Grigorescu Diana

profesor coordonator Amalia Istrate,  prof. Isabella Ionita, dir. Adj.

Colegiul National “Mircea cel Bătrân“ – gazda acestei etape

  • Ilie Andrei Cătălin
  • Rizoiu Gabriel
  • Aparaschivei Ionut

profesor coordonator Geanina Oprea

moderator Elena Isabelle Teodorescu, librar, Libraria Humanitas Virgil Ierunca, Râmnicu Vâlcea

———————————————————————————
SIBIU

Colegiul Național „Samuel von Brukenthal”

  • Moja Adelina
  • Gâvan Luana
  • Oltean Andrei

profesor coordonator Lucian Staroste / Simona Radu

Colegiul Național Octavian Goga”

  • Nistor Dariana
  • Horvath Florin
  • Ienciu Isabella

profesori coordonatori Lidia Pircă şi  Andra Tischer

moderator Vladimir Barbu, librar, Libraria Humanitas Constantin Noica, Sibiu

––––––––––––––––––––––-

TIMIȘOARA

Colegiul Național Constantin Diaconovici Loga                       
                              

  • Ludescher Klaus-Andreas
  • Mutiu Felix
  • Slovenski Tomislav          

profesor coordonator Florentina Leucuția

Colegiul NaționalBănățean

  • Oneţ Flavius
  • Bicu Melissa
  • Condor Tudor

profesor coordonator Claudia Timofte

moderator Stelian Bobarsc, librar, Libraria HUMANITAS Emil Cioran  Timișoara

Anunțuri

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s