A doua ediţie a concursului, 2012-2013

Componenţa echipelor înscrise în a treia etapă a celei de-a doua ediţii a Concursului Humanitas in licee

BRAŞOV

Colegiul National “Dr. Ioan Meşotă“– gazda acestei etape

  • Similie Mara
  • Scurtu Thea
  • Stoicanescu Mihaela

profesor coordonator Evelina Circiu

Colegiul Naţional “Andrei Şaguna“ 

  • Chiva Ioana – Teodora
  • Duta Sonia
  • Chitac Ruxandra Georgiana

profesor coordonator Adrian Sandu

moderator Florin Ifrim, librar, Libraria OKIAN, Braşov

BUCUREŞTI

Liceul Teoretic “Dante Alighieri” – gazda acestei etape

  • Tanase Ana-Maria
  • Dan Maria
  • Avram Roxana
  • Tanasa Teodora – rezerva

Profesor coordonator Valentina Liurca

Colegiul National “I.L.Caragiale

  • Cristina Dragne
  • Larisa Stroe
  • Andreea Tudor

profesor coordonatori Mioara Colţea,

moderator Mădălina Bucşa, editura Humanitas

—————————————————

Colegiul German “Goethe– gazda acestei etape

  • Andrei Bubeneck
  • Andrei Costinescu
  • Bianca Hotoboc

profesori coordonatori Ramona Pap si Camelia Neagu

Colegiul National “Spiru Haret“

  • Cristina Tudor
  • Vanda Dumitrescu
  • Alexandra Enescu

profesor coordonator Ioana Dumitru

moderator Iustina Croitoru, editura Humanitas

———————————————————–

Colegiul National “Grigore Moisil– gazda acestei etape

  • David  Abăluţă
  • Dragoş Iane
  • Gilbert Marin

profesor coordonator Ioana Triculescu

Colegiul Național “Gh. Șincai

  • Anton Marina Alexandra
  • Botea Mihaela Adriana
  • Istim Livia Andreea

profesor coordonator Mălina Timofanovici

moderator Raluca Popescu, editura Humanitas

———————————————————————————

CLUJ

Colegiul Naţional “Nicolae Bălcescu– gazda acestei etape

  • Tudor Plic-Borza
  • Simina Dinică
  • Ioana Alexandra Soare

profesor coordonator Nicolae Berindeiu

Colegiul National “Emil Racoviţă“

  • Anda Tatomir
  • Ana Gheorghe-Milea
  • Diana Moldovan

profesori coordonatori Monica Columban

moderator Daniel Prindii-Apetrii, librar, Libraria Humanitas Nicolae Steinhardt, Cluj

———————————————————————————
GALAȚI

Colegiul National “Vasile Alecsandri– gazda acestei etape

  • Alexandra Filip
  • Alexandra Rusu
  • Miruna Dudceac

profesor coordonator Daniela Nistor

Colegiul Naţional “Costache Negri

  • Cristina Ionela Borsan
  • Andreea Oana Corciovei
  • Georgiana Matoianu
  • Gabriel Dimofte – rezerva

profesor coordonator Elvira Alexandrescu

moderator Dana Radu , librar, Libraria Humanitas, Galați

———————————————————————————

IAȘI

Colegiul National “Mihai Eminescu

  • Alexandra Elsa Nicolae
  • Cristiana Elena Frunza
  • Aditi Anamaria Gheran

profesor coordonator Miruna Bostan

moderator  Ioana Geanta, librar, Libraria Humanitas Iasi Felicia

……………………………………………………………………….
ORADEA

Colegiul National “Mihai Eminescu“- gazda acestei etape

  • Vigdorovits Alon
  • Razvan Crisan
  • Sabina Trifa

profesori coordonatori Sorina Duică şi Adela Porge

Colegiul Naţional “Emanuil Gojdu” –

  • Teodora Frăţilă
  • Vlad Lazăr
  • Ana-Maria Cotîrlea

profesori coordonatori Liliana Sonea şi Ciprian Sonea

moderator Orsolya Bogdan, librar, Libraria Humanitas Mircea Eiade, Oradea

———————————————————————————
PIATRA NEAMŢ

Colegiul National “Calistrat Hogaş“ -gazda acestei etape

  • Constantinescu Nicoleta
  • Irina Nuţu
  • Grecu Iolanda

profesor coordonator Cristina Niculăeş

Colegiul Naţional “Petru Rareş

  • Beleut Ovidiu
  • Vasiliec Ioana
  • Zoita Elena

profesor coordonator  Lucian Iordăchescu

moderator Dragoş Vatră, librar, Libraria Humanitas, Piatra Neamţ

———————————————————————————

PLOIEȘTI

Colegiul Național I. L. Caragiale – gazda acestei etape

  • Petcu Ioana
  • Orbu Ana-Maria
  • Neacsu Mihaela

profesor coordonator Violeta Mihai

Colegiul Național “Alexandru Ioan Cuza

  • Ioana Tudor
  • Ana Maria Gheorghe
  • Stefania Tatu

profesor coordonator Irina Săvuța

moderator Alexandru Dragomir , librar, Librăria Humanitas Ploiești

—————————————————————-

RÂMNICU VÂLCEA

Colegiul National “Alexandru Lahovari“– gazda acestei etape

  • Popescu Ileana Gabriela
  • Roşca Elena Ştefania
  • Grigorescu Diana

profesor coordonator Amalia Istrate,  prof. Isabella Ionita, dir. Adj.

Colegiul National “Mircea cel Bătrân“ 

  • Ilie Andrei Cătălin
  • Rizoiu Gabriel
  • Aparaschivei Ionut

profesor coordonator Geanina Oprea

moderator Elena Isabelle Teodorescu, librar, Libraria Humanitas Virgil Ierunca, Râmnicu Vâlcea

———————————————————————————
SIBIU

Colegiul Național „Samuel von Brukenthal” – gazda acestei etape

  • Moja Adelina
  • Gâvan Luana
  • Oltean Andrei

profesor coordonator   Simona Radu si Andreea Trifu

Colegiul Național „Octavian Goga

  • Dariana Nistor
  • Daiana Gutu
  • Issabela Ielciu

profesori coordonatori Lidia Pircă şi  Andra Tischer

moderator Vladimir Barbu, librar, Libraria Humanitas Constantin Noica, Sibiu

——————————————————————-

TIMIȘOARA

Colegiul Național „Constantin Diaconovici Loga”                       
                              

  • Tamara Avramovic
  • Mutiu Felix
  • Slovenski Tomislav          

profesor coordonator Florentina Leucuția

Colegiul NaționalBănățeangazda acestei etape

  • Oneţ Flavius
  • Bicu Melissa
  • Condor Tudor

profesor coordonator Claudia Timofte

moderator Stelian Bobarsc, librar, Libraria HUMANITAS Emil Cioran  Timișoara

Anunțuri

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s