Componența echipelor înscrise în a doua etapă a celei de-a treia ediții a concursului

Posted on 5 February 2014

0


BRAȘOV

Colegiul Național „Andrei Șaguna“

  1. Mihaela Alexandra Roman
  2. Miruna Ramona Raluca Buta
  3. Ruxandra Georgiana Chițac

Profesor coordonator: Adrian Sandu

Colegiul Național „Dr. Ioan Meșotă“ – gazda acestei etape

  1. Mara Similie
  2. Vlad Vrabie
  3. Cristina Păcurar

Profesor coordonator: Evelina Cîrciu

Moderator: Florin Ifrim, librar, Librăria OKIAN, Brașov și Alexandru Caldare, librar, Libraria Humanitas, Brașov

BUCUREȘTI

Colegiul German „Goethe“

  1. Bianca Hotoboc
  2. Andrei Costinescu
  3. Andrei Bubeneck

Profesor coordonator: Mihai Zamfirescu

Liceul Teoretic „Dante Alighieri“– gazda acestei etape

  1. Daniela Grigoraș
  2. Mihaela Mădălina Pleșea
  3. Sandra Ungureanu

Profesori coordonatori: Valentina Liurca și Iulian Stancu

Moderator: Mihail Coșulețu, editura Humanitas

Colegiul Național „Spiru Haret“ 

  1. Cătălin Apatean
  2. Vanda Dumitrescu
  3. Irina Mihalache
  4. George Lungoci ( rezervă )

Profesor coordonator: Ioana Dumitru și Cristina Militaru

Colegiul Național „Gheorghe Șincai“ – gazda acestei etape

  1. Vlad Tureanu
  2. Daniel Duțu
  3. Ștefan Sandu

Profesor coordonator: Mălina Timofanovici

Moderator: Mădălina Bucșa, editura Humanitas

Colegiul Național „I.L.Caragiale“

  1. Cristina Dragne
  2. Cristina Boncea
  3. Larisa Stroe

Profesor coordonator: Mioara Colțea

Colegiul Național „Grigore Moisil“ – gazda acestei etape

  1. David Abăluță
  2. Elena Popa
  3. Ana Florescu

Profesor coordonator: Ioana Triculescu

Moderator: Raluca Popescu, editura Humanitas

Colegiul Național „Gheorghe Lazăr“

  1. Alice Chempf
  2. Alexandra Piper
  3. Alexandra Vasilache

Profesor coordonator: Dumitrița Stoica

Colegiul Național „Tudor Vianu“ – gazda acestei etape

  1. Bianca Vîlceanu
  2. Camelia Popescu
  3. Daria Donovetsky

Profesor coordonator: Ioana Stoica

Moderator: Iustina Croitoru, editura Humanitas

CLUJ

Liceul Teoretic „Nicolae Balcescu“ 

  1. Alexandra Soare
  2. Simina Dincă
  3. Diana Săsărman

Profesor coordonator: Nicolae Berindeiu

Colegiul Național „Emil Racoviță“ – gazda acestei etape

  1. Anda Tatomir
  2. Ana Gheorghe-Milea
  3. Mara Chirtes

Profesor coordonator: Monica Columban

Moderator: Daniel Prindii-Apetrii, librar, Librăria Humanitas „Nicolae Steinhardt“, Cluj

GALAȚI

Colegiul Național „Costache Negri“

  1. Ioana Bouros
  2. Gabriel Dimofte
  3. Raluca Enache
  4. Andreea Corciovei ( rezervă )

Profesor coordonator: Elvira Alexandrescu

Colegiul Național „Vasile Alecsandri“– gazda acestei etape

  1. Alexandra Arsene
  2. Alexandra Rusu
  3. Matei Coman

Profesor coordonator: Daniela Nistor

Moderator: Ramona Neagu, librar, Librăria Humanitas, Galați

IAȘI

Colegiul Național „Mihai Eminescu“ 

  1. Adina Iftime
  2. Dragoș Bandac
  3. Fattah Tano Salar

Profesor coordonator: Simona Manu

Colegiul Național Iași – gazda acestei etape

  1. Georgiana Prisacaru
  2. Codrin Chifu
  3. Ilinca Cristea

Profesor coordonator: Antonina Bliort

Moderator: Ioana Geantă, librar, Librăria Humanitas din Piața Unirii, Iași

ORADEA

Colegiul Național „Emanuil Gojdu“

  1. Horia Oniță
  2. Ioana Nutaș
  3. Teodora Mich

Profesori coordonatori: Ciprian Sonea și Liliana Sonea

Colegiul Național „Mihai Eminescu“ – gazda acestei etape

  1. Alon Vigdorovits
  2. Razvan Crisan
  3. Simina Pârv

Profesor coordonator: Sorina Duică și Adela Porge

Moderator: Orsolya Bogdan, librar, Librăria Humanitas , Oradea

PIATRA NEAMȚ

Colegiul Național „Calistrat Hogaș“

  1. Irina Nuțu
  2. Ionuț Scurtu
  3. Eva Todică

Profesor coordonator: Cristina Niculăeș

Colegiul Național „Petru Rareș“ – gazda acestei etape

  1. Ovidiu Beleut
  2. Sorina Nechita
  3. Diana Dodiță

Profesor coordonator: Lucian Iordăchescu

Moderator: Dragoș Vatră, librar, Librăria Humanitas, Piatra Neamț

PLOIEȘTI

Liceul de Artă „Carmen Sylva“

  1. Cristiana Constantinescu
  2. Diana Sandu
  3. Alexandra Reitu

Profesor coordonator: Anca Florescu

Colegiul Național „Al. Ioan Cuza“ – gazda acestei etape

  1. Ioana Frone
  2. Laura Negiu
  3. Andreea Stoica

Profesor coordonator: Irina Săvuță

Moderator: Alexandru Dragomir, librar, Librăria Humanitas, Ploiești

RÂMNICU VÂLCEA

Colegiul Național „Mircea cel Bătrân“

  1. Gabriel Rizoiu
  2. Oana Letiția Vasile
  3. Ovidiu Văleanu

Profesor coordonator: Geanina Oprea

Colegiul Național „Alexandru Lahovari“ – gazda acestei etape

  1. Diana Grigorescu
  2. Ileana Popescu
  3. Ștefania Roșca

Profesor coordonator: Amalia Istrate

Moderator: Isabelle Teodorescu, librar Librăria Humanitas „Virgil Ierunca“, Râmnicu Vâlcea

SIBIU

Colegiul Național „Octavian Goga“

  1. Dariana Nistor
  2. Daiana Guțu
  3. Isabela Ienciu

Profesori coordonatori: Lidia Pircă și Andra Tischer

Colegiul Național „Samuel von Brukenthal“ – gazda acestei etape

  1. Diana Brătirescu
  2. Mirona Reimer
  3. Mădălina Dicu
  4. Octavia Ciora ( rezervă )

Profesor coordonator: Simona Radu

Moderator: Marciana Moiș, librar, Librăria Humanitas „Constantin Noica“, Sibiu

TIMIȘOARA

Colegiul Național „Constantin Diaconovici Loga“ 

  1. Tiberiu Damian
  2. Klaus Ludescher
  3. Tomislav Slovenski

Profesor coordonator: Florentina Leucuția

Colegiul Național Bănățean – gazda acestei etape

  1. Emanuela Motrescu
  2. Alexandra Turcin
  3. Ovidiu Oprea

Profesor coordonator: Adelina Bataniat

Moderator: Stelian Bobarsc

Liceul Teoretic „Grigore Moisil“

  1. Vlad Arambasa
  2. Horia Pantelimon
  3. Ovidiu Gavril Pop

Profesor coordonator: Cristian Hîrjoi

Liceul Pedagogic „Carmen Sylva“– gazda acestei etape

  1. Marina Ciobanu
  2. Mihaela  Mihăilescu
  3. Alexandru Bodog

Profesor coordonator: Elena Jebelean

Moderator: Manuela Zvîc, librar, Librăria Cartea de Nisip, Timișoara