Componența echipelor înscrise în prima etapă a ediției a cincea

Posted on 4 December 2015

0


BRAȘOV

Colegiul Național „Andrei Șaguna – gazda primei etape

Profesor coordonator: Adrian Sandu

  1.  Claudia Benkȍ
  2.  Maria – Flavia Tăraș
  3.  Raluca – Ileana Ursu

vs

Colegiul Național „Dr. Ioan Meșotă“

  1. Bianca Coțovanu
  2. Oana Lorena Ghiță
  3. Andreea Ioana Manea

Coordonator: Christian Voinescu

Moderator: Florin Ifrim, librăria Okian

_____________________________________________________________

Colegiul Național „Unirea“   – gazda primei etape

  1. Mădălina Bălteanu
  2. Roxana Ursu
  3. Mădălin Penciu

Profesor coordonator:Magdalena Ilas

vs

Colegiul Național de Informatică „Grigore Moisil“

  1. Georgiana-Alexandra Călitu
  2. Teodor Dăneț
  3. Rareș Horju

Profesor coordonator: Mariana Bulbuc

Moderator: Mihail Vakulovski, libraria Humanitas Brașov

_____________________________________________________________

BUCUREȘTI

Colegiul Național „I.L.Caragiale“     – gazda primei etape

  1. Ruxandra Gîdei
  2. Ioana Robu
  3. Ana-Maria Miron

Profesor coordonator: Delia Dumitriu

vs

Colegiul German „Goethe“

  1. Felicia Nițu
  2. Maria Matache
  3. Ioel Giger

Profesori coordonatori: Ramona Pap și Elisabeta Roșca

Moderator: Anca Lăcătuș, editura Humanitas

_____________________________________________________________

Colegiul Național „Grigore Moisil“  – gazda primei etape

  1. Maria Niță
  2. Valentina Palade
  3. Andreea Sandu

Profesor coordonator: Ioana Triculescu

vs

Colegiul Național „Tudor Vianu“ 

  1. Alexandra Ciupan
  2. Vlad Marchidanu
  3. Andrei Marin
  4. Sabina Dumitrache (rezervă)

Profesor coordonator: Ioana Stoica

Moderator: Anca Ionescu, editura Humanitas

_____________________________________________________________

Colegiul Național „Spiru Haret“ – gazda primei etape

  1. Alexandra Andronic
  2. Daria Surpețeanu
  3. Raluca Ioana Biță
  4. Gloria Mihăilă (rezervă)

Profesor coordonator: Ioana Dumitru și Valentina Bilcea

vs

Liceul Teoretic „Dante Alighieri“

  1. Andra Păun
  2. Diana Dumitru
  3. Radu Zabudnenco

Profesori coordonatori: Valentina Liurcă și Oana Midache

Moderator: Dan Flonta, editura Humanitas

______________________________________________________________

Colegiul Național „Gheorghe Lazăr – gazda primei etape

  1. Maria Alexandra Piper
  2. Lucian Florescu
  3. Maria Irina Crivăț
  4. Alexandra Athanasovici (rezervă)

Profesor coordonator: Dumitrița Stoica

vs

Colegiul Național „Gheorghe Șincai“

  1. Patricia Petre
  2. Gabriela Doțe
  3. Cătălina Bursuc
  4. Mara Ciuntu (rezervă)

Profesor coordonator: Luminita Gheorghiu și Valentin Chesaru

Moderator: Marieva Ionescu, editura Humanitas

_____________________________________________________________

BUZĂU

Colegiul Național B.P. Hașdeu – gazda primei etape

  1. Mădălina Popescu
  2. Ioana Dogaru
  3. Diana Mândruță-Tănăsescu

Profesor coordonator: Alina Dinu și Gabriela Șerbu

vs

Colegiul Național Mihai Eminescu

  1. Nicoleta Chioveanu
  2. Cristina Gheorghe
  3. Lorena Bălan
  4. Aida Roșca (rezervă)

Profesor coordonator: Mihaela Nicolae și Liliana Mihalcea

Moderator: Andrei Aivănoaei, editura Humanitas

______________________________________________________________

CLUJ

Liceul Teoretic „Nicolae Balcescu“  – gazda primei etape

  1. Mara Oniga
  2. Toma Căciulă
  3. Mădălina Ioana Pașca

Profesor coordonator: Nicolae Berindeiu și Ofelia Hossu

vs

Colegiul Național „Emil Racoviță“

  1. Maria Chiorean
  2. Giorgia Cociș
  3. Nona Pop

Profesor coordonator: Monica Columban

Moderator: Daniel Prindii-Apetrii, libraria Humanitas Cluj

______________________________________________________________

Colegiul Național „Avram Iancu“ – gazda primei etape

  1. Ciprian Bodea
  2. Horea Botoc
  3. Paul Helmer

Profesor coordonator: Alina Popa

vs

Colegiul Național „Gheorghe Șincai“

Profesor coordonator: Smaranda Graur

Moderator: Andrei Pintea, librăria Humantas Cluj

_______________________________________________________________

GALAȚI

Colegiul Național „Costache Negri – gazda primei etape

  1. Valentina Cerbu
  2. Corina Chiriac
  3. Ecaterina Necula
  4. Alexandru Dragomir (rezervă)

Profesor coordonator: Elvira Alexandrescu

vs

Colegiul Național „Vasile Alecsandri“

  1. Alexandra Stoica
  2. Simona Monea
  3. Teodora Vaman
  4. Ana Hamza (rezervă)

Profesor coordonator: Daniela Nistor

Moderator: Ramona Neagu, libraria Humanitas Galați

______________________________________________________________

IAȘI

Colegiul Național Iași

  1. Ioana Iliescu
  2. Mara Ciornohuz
  3. Ramon Iancu

Profesor coordonator: Antonina Bliort

Moderator: Andreea Dascălu, libraria Humanitas Iași

______________________________________________________________

ORADEA

Colegiul Național „Emanuil Gojdu“ – gazda primei etape

Profesori coordonatori: Ciprian Sonea și Liliana Sonea

  1. Ștefania Buciuman
  2. Giorgiana Heredea
  3. Alexandra Haita

vs

Colegiul Național „Mihai Eminescu“

  1. Andrada Mardale
  2. Diana Torj
  3. Alexandra Torjoc

Profesor coordonator: Alina Trif si Simona Tatar

Moderator: Orsolya Bogdan, libraria Humanitas Oradea

________________________________________________________________

PIATRA NEAMȚ

Colegiul Național „Petru Rareș“

  1. Ruxandra Mîndru
  2. Ștefan Lujinschi
  3. Radu Gogoana

Profesor coordonator: Lucian Iordăchescu

vs

Colegiul Național „Calistrat Hogaș“

  1. Denisa Grigoraș
  2. Alexandra Macovei
  3. Oana Ungureanu

Profesor coordonator: Cristina Neculăeș

Moderator: Dragos Vatra, libraria Humanitas Piatra Neamț

_________________________________________________________________

RÂMNICU VÂLCEA

Colegiul Național „Mircea cel Bătrân“ – gazda primei etape

Profesor coordonator: Geanina Oprea

  1. Cătălina Proteasa
  2. Daria Anoaica
  3. Elena Bianca Ion

vs

Colegiul Național „Alexandru Lahovari“

  1. Karina Bianca Moraru
  2. Elena Roxana Vlad
  3. Maria Irina Drăghici

Profesor coordonator: Amalia Istrate

Moderator: Isabelle Teodorescu, libraria Humanitas Rm. Vâlcea

_________________________________________________________________

SIBIU

Colegiul Național „Octavian Goga“ – gazda primei etape

  1. Oana Negrilă
  2. Teodora Bratu
  3. Ioana Măierean

Profesori coordonatori: Lidia Pircă

vs

Colegiul Național „Samuel von Brukenthal“

  1. Matei Cristian
  2. Camelia Oprea
  3. Octavia Ciora

Profesor coordonator: Simona Radu

Moderator: Anca Nedelcu, libraria Humanitas Sibiu

________________________________________________________________

TIMIȘOARA

Colegiul Național Bănățean – gazda primei etape

Profesor coordonator: Petru Balica

  1. Tudor Iureș
  2. Anca Gheorghiu
  3. Foana Darius
  4. Mihaela Gogoseanu (rezervă)

vs

Colegiul Național „Constantin Diaconovici Loga“ 

  1. Andrei Ancuța
  2. Ștefania Hrincu
  3. Mara Sferidan

Profesor coordonator: Florentina Leucuția

Moderator: Stelian Bobarsc

________________________________________________________________

Liceul Pedagogic „Carmen Sylva   – gazda primei etape

  1. Lavinia Krauzer
  2. Raluca Milin
  3. Denisia Părăială

Profesor coordonator: Elena Jebelean

Componența urmează să fie anunțată

vs

Liceul Teoretic „Grigore Moisil“

  1. Denis-Patrick Odagiu
  2. Adina Colhon
  3. Ovidiu-Gavril Pop
  4. Andreea Mihoc (rezervă)

Profesor coordonator: Simona Ivașcu

Moderator: Cristi Vicol, librăria Cartea de Nisip, Timisoara