Componența echipelor înscrise în a doua etapă a ediției a cincea

Posted on 2 February 2016

0


BRAȘOV

Colegiul Național „Dr. Ioan Meșotă“ – gazda etapei

  1. Bianca Coțovanu
  2. Oana Lorena Ghiță
  3. Andreea Ioana Manea

Coordonator: Christian Voinescu

vs

Colegiul Național „Andrei Șaguna –

  1.  Claudia Benkȍ
  2.  Maria – Flavia Tăraș
  3.  Raluca – Ileana Ursu

Profesor coordonator: Adrian Sandu

Moderator: Florin Ifrim, librăria Okian

_____________________________________________________________

Colegiul Național „Unirea“   – gazda etapei

  1. Mădălina Bălteanu
  2. Roxana Ursu
  3. Mădălin Penciu

Profesor coordonator:Magdalena Ilas

vs

Colegiul Național de Informatică „Grigore Moisil“

  1. Georgiana-Alexandra Călitu
  2. Teodor Dăneț
  3. Rareș Horju

Profesor coordonator: Mariana Bulbuc

Moderator: Mihail Vakulovski, libraria Humanitas Brașov

_____________________________________________________________

BUCUREȘTI

Colegiul German „Goethe“ – gazda etapei

  1. Felicia Nițu
  2. Maria Matache
  3. Ioel Giger

Profesori coordonatori: Ramona Pap și Elisabeta Roșca

vs

Colegiul Național „I.L.Caragiale“

  1. Ruxandra Gîdei
  2. Ioana Robu
  3. Ana-Maria Miron

Profesor coordonator: Delia Dumitriu

Moderator: Anca Lăcătuș, editura Humanitas

_____________________________________________________________

Colegiul Național „Tudor Vianu“  gazda etapei

  1. Alexandra Ciupan
  2. Vlad Marchidanu
  3. Andrei Marin
  4. Sabina Dumitrache (rezervă)

Profesor coordonator: Ioana Stoica

vs

Colegiul Național „Grigore Moisil“  –

  1. Maria Niță
  2. Valentina Palade
  3. Andreea Sandu

Profesor coordonator: Ioana Triculescu

Moderator: Anca Ionescu, editura Humanitas

_____________________________________________________________

Liceul Teoretic „Dante Alighieri“ – gazda etapei

  1. Andra Păun
  2. Diana Dumitru
  3. Radu Zabudnenco

Profesori coordonatori: Valentina Liurcă și Oana Midache

vs

Colegiul Național „Spiru Haret“ Alexandra Andronic

  1. Daria Surpețeanu
  2. Raluca Ioana Biță
  3. Gloria Mihăilă (rezervă)

Profesor coordonator: Ioana Dumitru și Valentina Bilcea

Moderator: Dan Flonta, editura Humanitas

______________________________________________________________

Colegiul Național „Gheorghe Șincai“ – gazda etapei

  1. Patricia Petre
  2. Gabriela Doțe
  3. Cătălina Bursuc
  4. Mara Ciuntu (rezervă)

Profesor coordonator: Luminita Gheorghiu și Paula Riegler

vs

Colegiul Național „Gheorghe Lazăr

  1. Maria Alexandra Piper
  2. Lucian Florescu
  3. Iulia Ingrid Niculăiț

Profesor coordonator: Dumitrița Stoica

Moderator: Marieva Ionescu, editura Humanitas

_____________________________________________________________

BUZĂU

Colegiul Național B.P. Hașdeu – gazda etapei

  1. Mădălina Popescu
  2. Ioana Dogaru
  3. Carmen Andreea Băjănaru
  4. Mara Georgescu (rezervă)
  5. Roxana Iancu (rezervă)

Profesor coordonator: Alina Dinu și Gabriela Șerbu

vs

Colegiul Național Mihai Eminescu

  1. Nicoleta Chioveanu
  2. Cristina Gheorghe
  3. Lorena Bălan
  4. Aida Roșca (rezervă)

Profesor coordonator: Mihaela Nicolae și Liliana Mihalcea

Moderator: Andrei Aivănoaei, editura Humanitas

______________________________________________________________

CLUJ

Colegiul Național „Emil Racoviță“ – gazda etapei

  1. Maria Chiorean
  2. Giorgia Cociș
  3. Nona Pop

Profesor coordonator: Monica Columban

vs

Liceul Teoretic „Nicolae Balcescu“ 

  1. Mara Oniga
  2. Delia Răduțiu
  3. Daniel Rusu

Profesor coordonator: Nicolae Berindeiu și Ofelia Hossu

Moderator: Daniel Prindii-Apetrii, libraria Humanitas Cluj

______________________________________________________________

Colegiul Național „Gheorghe Șincai“ – gazda etapei

  1. Ionel Farago
  2. Vlad Popescu
  3. Mara Spătaru

Profesor coordonator: Smaranda Graur și Cristina Croitoru

vs

Colegiul Național „Avram Iancu“

  1. Ciprian Bodea
  2. Horea Botoc
  3. Leon Ghita

Profesor coordonator: Alina Popa

Moderator: Andrei Pintea, librăria Humantas Cluj

_______________________________________________________________

GALAȚI

Colegiul Național „Vasile Alecsandri“ – gazda etapei

  1. Alexandra Stoica
  2. Simona Monea
  3. Teodora Vaman
  4. Ana Hamza (rezervă)

Profesor coordonator: Daniela Nistor

vs

Colegiul Național „Costache Negri

  1. Valentina Cerbu
  2. Corina Chiriac
  3. Ecaterina Necula
  4. Alexandru Dragomir (rezervă)

Profesor coordonator: Elvira Alexandrescu

Moderator: Ramona Neagu, libraria Humanitas Galați

______________________________________________________________

IAȘI

Colegiul Național Iași

  1. Ioana Iliescu
  2. Mara Ciornohuz
  3. Ramon Iancu

Profesor coordonator: Antonina Bliort

Moderator: Andreea Dascălu, libraria Humanitas Iași

______________________________________________________________

ORADEA

Colegiul Național „Mihai Eminescu“ – gazda etapei

  1. Andrada Mardale
  2. Diana Torj
  3. Alexandra Torjoc

Profesor coordonator: Alina Trif si Simona Tatar

vs

Colegiul Național „Emanuil Gojdu“

Profesori coordonatori: Ciprian Sonea și Liliana Sonea

  1. Ștefania Buciuman
  2. Giorgiana Heredea
  3. Alexandra Haita

Moderator: Orsolya Bogdan, libraria Humanitas Oradea

________________________________________________________________

PIATRA NEAMȚ

Colegiul Național „Calistrat Hogaș“ – gazda etapei

  1. Cristina Ionescu
  2. Alexandra Macovei
  3. Oana Ungureanu

Profesor coordonator: Cristina Neculăeș

vs

Colegiul Național „Petru Rareș“

  1. Ruxandra Mîndru
  2. Amalia Popa
  3. Radu Gogoana

Profesor coordonator: Lucian Iordăchescu

 

Moderator: Dragos Vatra, libraria Humanitas Piatra Neamț

_________________________________________________________________

RÂMNICU VÂLCEA

Colegiul Național „Alexandru Lahovari“ – gazda primei etape

  1. Karina Bianca Moraru
  2. Elena Roxana Vlad
  3. Maria Irina Drăghici

Profesor coordonator: Amalia Istrate

vs

Colegiul Național „Mircea cel Bătrân“

Profesor coordonator: Geanina Oprea

  1. Cătălina Proteasa
  2. Daria Anoaica
  3. Elena Bianca Ion

Moderator: Isabelle Teodorescu, libraria Humanitas Rm. Vâlcea

_________________________________________________________________

SIBIU

Colegiul Național „Octavian Goga“ – gazda etapei

  1. Oana Negrilă
  2. Teodora Bratu
  3. Ioana Măierean

Profesori coordonatori: Lidia Pircă

vs

Colegiul Național „Samuel von Brukenthal“

  1. Matei Cristian
  2. Camelia Oprea
  3. Octavia Ciora

Profesor coordonator: Simona Radu

Moderator: Anca Nedelcu, libraria Humanitas Sibiu

________________________________________________________________

TIMIȘOARA

Colegiul Național „Constantin Diaconovici Loga“  – gazda etapei

  1. Andrei Ancuța
  2. Ștefania Hrincu
  3. Mara Sferidan

Profesor coordonator: Florentina Leucuția

vs

Colegiul Național Bănățean

Profesor coordonator: Petru Balica

  1. Tudor Iureș
  2. Anca Gheorghiu
  3. Foana Darius
  4. Mihaela Gogoseanu (rezervă)

Moderator: Stelian Bobarsc

___________________________________________________________________

Liceul Teoretic „Grigore Moisil“ – gazda  etapei

  1. Denis-Patrick Odagiu
  2. Adina Colhon
  3. Ovidiu-Gavril Pop
  4. Andreea Mihoc (rezervă)

Profesor coordonator: Simona Ivașcu

vs

Liceul Pedagogic „Carmen Sylva

  1. Lavinia Krauzer
  2. Raluca Milin
  3. Denisia Părăială

Profesor coordonator: Elena Jebelean

Moderator: Cristi Vicol, librăria Cartea de Nisip, Timisoara