Componența echipelor participante la a treia etapă a concursului

Posted on 15 April 2016

0


BRAȘOV

Colegiul Național „Andrei Șaguna – gazda primei etape

Profesor coordonator: Adrian Sandu

  1.  Claudia Benkȍ
  2.  Maria – Flavia Tăraș
  3.  Irina Păun

vs

Colegiul Național „Dr. Ioan Meșotă“

  1. Bianca Coțovanu
  2. Oana Lorena Ghiță
  3. Andreea Ioana Manea

Coordonator: Christian Voinescu

Moderator: Florin Ifrim, librăria Okian

_____________________________________________________________

Colegiul Național „Unirea“   – gazda primei etape

  1. Mădălina Bălteanu
  2. Roxana Ursu
  3. Mădălin Penciu

Profesor coordonator:Magdalena Ilas

vs

Colegiul Național de Informatică „Grigore Moisil“

  1. Georgiana-Alexandra Călitu
  2. Teodor Dăneț
  3. Rareș Horju

Profesor coordonator: Mariana Bulbuc

Moderator: Mihail Vakulovski, libraria Humanitas Brașov

_____________________________________________________________

BUCUREȘTI

Colegiul Național „I.L.Caragiale“     – gazda primei etape

  1. Ruxandra Gîdei
  2. Ioana Robu
  3. Ana-Maria Miron

Profesor coordonator: Delia Dumitriu

vs

Colegiul German „Goethe“

  1. Felicia Nițu
  2. Maria Matache
  3. Ioel Giger

Profesori coordonatori: Ramona Pap și Elisabeta Roșca

Moderator: Anca Lăcătuș, editura Humanitas

_____________________________________________________________

Colegiul Național „Grigore Moisil“  – gazda primei etape

  1. Bianca Panait
  2. Valentina Palade
  3. Andreea Sandu
  4. Maria Niță (rezervă)

Profesor coordonator: Ioana Triculescu

vs

Colegiul Național „Tudor Vianu“ 

  1. Ana Sabina Dumitrache
  2. Vlad Marchidanu
  3. Andrei Marin
  4. Alexandra Ciupan (rezervă)

Profesor coordonator: Ioana Stoica

Moderator: Anca Ionescu, editura Humanitas

_____________________________________________________________

Colegiul Național „Spiru Haret“ – gazda primei etape

  1. Alexandra Andronic
  2. Daria Surpețeanu
  3. Raluca Ioana Biță
  4. Alexandra Nicolae (rezervă)

Profesor coordonator: Ioana Dumitru și Valentina Bilcea

vs

Liceul Teoretic „Dante Alighieri“

  1. Andra Păun
  2. Diana Dumitru
  3. Radu Zabudnenco

Profesori coordonatori: Valentina Liurcă și Oana Midache

Moderator: Dan Flonta, editura Humanitas

______________________________________________________________

Colegiul Național „Gheorghe Lazăr – gazda primei etape

  1. Maria Alexandra Piper
  2. Lucian Mihail Florescu
  3. Iulia Ingrid Niculăiț

Profesor coordonator: Dumitrița Stoica

vs

Colegiul Național „Gheorghe Șincai“

  1. Mara Ciuntu
  2. Gabriela Doțe
  3. Cătălina Bursuc

Profesor coordonator: Luminita Gheorghiu și Paula Riegler

Moderator: Marieva Ionescu, editura Humanitas

_____________________________________________________________

BUZĂU

Colegiul Național Mihai Eminescu – gazda primei etape

  1. Aida Roșca
  2. Ramona Dobrotă
  3. Răzvan Enache
  4. Alexandra Chircă (rezervă)
  5. Ștefania Munteanu (rezervă)

Profesor coordonator: Mihaela Nicolae și Liliana Mihalcea

vs

Colegiul Național B.P. Hașdeu – gazda primei etape

  1. Roxana Elena Iancu
  2. Carmen Andreea Băjănaru
  3. Diana Mândruță-Tănăsescu
  4. Laura Gheorghe (rezervă)

Profesor coordonator: Alina Dinu și Gabriela Șerbu

Moderator: Andrei Aivănoaei, editura Humanitas

______________________________________________________________

CLUJ

Liceul Teoretic „Nicolae Balcescu“  – gazda primei etape

  1. Mara Oniga
  2. Daniel Rusu
  3. Delia Răduțiu

Profesor coordonator: Nicolae Berindeiu și Ofelia Hossu

vs

Colegiul Național „Emil Racoviță“

  1. Maria Chiorean
  2. Giorgia Cociș
  3. Nona Pop

Profesor coordonator: Monica Columban

Moderator: Daniel Prindii-Apetrii, libraria Humanitas Cluj

______________________________________________________________

Colegiul Național „Avram Iancu“ – gazda primei etape

  1. Leon Ghiță
  2. Horea Botoc
  3. Andrei Bindea

Profesor coordonator: Alina Popa

vs

Colegiul Național „Gheorghe Șincai“

  1. Ionel Farago
  2. Vlad Popescu
  3. Mara Spătaru

Profesor coordonator: Smaranda Graur și Cristina Croitoru

Moderator: Andrei Pintea, librăria Humantas Cluj

_______________________________________________________________

GALAȚI

Colegiul Național „Costache Negri – gazda primei etape

  1. Daniel Deaconescu
  2. Corina Chiriac
  3. Maria Molocea
  4. Ecaterina Necula (rezervă)

Profesor coordonator: Elvira Alexandrescu

vs

Colegiul Național „Vasile Alecsandri“

  1. Alexandra Stoica
  2. Raluca Matei
  3. Maria Zaharia
  4. Ioana Bugeac (rezervă)

Profesor coordonator: Daniela Nistor

Moderator: Ramona Neagu, libraria Humanitas Galați

______________________________________________________________

IAȘI

Colegiul Național Iași

  1. Ioana Iliescu
  2. Mara Ciornohuz
  3. Ramon Iancu

Profesor coordonator: Antonina Bliort

Moderator: Andreea Dascălu, libraria Humanitas Iași

______________________________________________________________

ORADEA

Colegiul Național „Emanuil Gojdu“ – gazda primei etape

Profesori coordonatori: Ciprian Sonea și Liliana Sonea

  1. Ștefania Buciuman
  2. Giorgiana Heredea
  3. Alexandra Haita

vs

Colegiul Național „Mihai Eminescu“

  1. Andrada Mardale
  2. Diana Torj
  3. Alexandra Torjoc

Profesor coordonator: Alina Trif si Simona Tatar

Moderator: Orsolya Bogdan, libraria Humanitas Oradea

________________________________________________________________

PIATRA NEAMȚ

Colegiul Național „Petru Rareș“

  1. Ruxandra Mîndru
  2. Ștefan Lujinschi
  3. Radu Gogoana

Profesor coordonator: Lucian Iordăchescu

vs

Colegiul Național „Calistrat Hogaș“

  1. Cristina Ionescu
  2. Alexandra Macovei
  3. Oana Ungureanu

Profesor coordonator: Cristina Neculăeș

Moderator: Dragos Vatra, libraria Humanitas Piatra Neamț

_________________________________________________________________

RÂMNICU VÂLCEA

Colegiul Național „Mircea cel Bătrân“ – gazda primei etape

Profesor coordonator: Geanina Oprea

  1. Cătălina Proteasa
  2. Daria Anoaica
  3. Elena Bianca Ion

vs

Colegiul Național „Alexandru Lahovari“

  1. Karina Bianca Moraru
  2. Elena Roxana Vlad
  3. Maria Irina Drăghici

Profesor coordonator: Amalia Istrate

Moderator: Isabelle Teodorescu, libraria Humanitas Rm. Vâlcea

_________________________________________________________________

SIBIU

Colegiul Național „Samuel von Brukenthal“ – gazda primei etape

  1. Matei Cristian
  2. Camelia Oprea
  3. Octavia Ciora

Profesor coordonator: Simona Radu

vs

Colegiul Național „Octavian Goga“

  1. Oana Negrilă
  2. Teodora Bratu
  3. Ioana Măierean

Profesori coordonatori: Lidia Pircă

 

 

Moderator: Anca Nedelcu, libraria Humanitas Sibiu

________________________________________________________________

TIMIȘOARA

Colegiul Național Bănățean – gazda primei etape

Profesor coordonator: Petru Balica

  1. Tudor Iureș
  2. Anca Gheorghiu
  3. Răzvan Muthi
  4. Mihaela Gogoseanu (rezervă)

vs

Colegiul Național „Constantin Diaconovici Loga“ 

  1. Andrei Ancuța
  2. Ștefania Hrincu
  3. Mara Sferidan

Profesor coordonator: Florentina Leucuția

Moderator: Stelian Bobarsc

________________________________________________________________

Liceul Teoretic „Grigore Moisil“ – gazda primei etape

  1. Daniel Drondu
  2. Adina Colhon
  3. Andreea Mihoc

Profesor coordonator: Simona Ivașcu

vs

Liceul Pedagogic „Carmen Sylva

  1. Lavinia Krauzer
  2. Raluca Milin
  3. Denisia Părăială

Profesor coordonator: Elena Jebelean

Moderator: Cristi Vicol, librăria Cartea de Nisip, Timisoara